شارژر خورشیدی شهری با استفاده از انرژی خورشیدی

شارژر خورشیدی شهری

شارژر خورشیدی شهری

شارژر خورشیدی شهری که با استفاده از انرژی خورشیدی کار میکند ، میز های جدیدی است که توسط شرکت هوشمند سولارتک مازند طراحی و تولید شده و در معابر عمومی ، دانشگاه ها و … قابل نصب است .

شارژر خورشیدی شهری با استفاده از انرژی خورشیدی

مزایای شارژر خورشیدی شهری :

 • قابلیت تولید برق به صورت کاملا مستقل با استفاده از انرژی خورشید

 • بدون نیاز به کابل کشی و کنده کاری

 • محصولی کاملا سبز و سازگار با محیط زیست

 • دارای چهار کابل شارژ اندروید و آی او اس (چیدمان کابلها به درخواست شما)

 • چراغ های LED با روشنایی مناسب

 • پخش فایل های صوتی تبلیغاتی و پیام رسانی

 • نمایشگر دما، تاریخ و ساعت

 • انتخاب رنگ و جنس میز(فلز، چوب، پی وی سی)

انرژی خورشیدی، ، برق خورشیدی خانگی، پنل خورشیدی مبلمان شهری، مبلمان مدرن، شهر هوشمند، فضاسازی ویلا، محوطه ویلا، فضای سبز

 شرکت هوشمند سولارتک مازند پیشرو در امر طراحی و تولید این دسته از محصولات همواره در ترویج فرهنگ سازی در استفاده از انرژی های نو کوشا بوده و آماده همکاری با سازمان ها ، اداره جات و شرکت های خصوصی و دولتی جهت عقد قرارداد در تولید این گونه از محصولات خورشیدی می باشد.

ُپنل خورشیدی ، آب گرم کن خورشیدی ، انرژی خورشیدی، ، برق خورشیدی خانگی، پنل خورشیدی مبلمان شهری، مبلمان مدرن، شهر هوشمند، فضاسازی ویلا، محوطه ویلا، فضای سبز

انرژی خورشید در مازندران

انرژی خورشید در مازندران

با توجه به وجود باورهاي غير علمي مبني بر اينكه مناطق شمالي كشور براي بهره گيري از انرژي خورشيدي در مازندران مناسب نيستند. مقادیر اندازه‌گیری از مقدار انرژی خورشید در مازندران توسط اداره کل هواشناسی استان مازندران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی انجام شده است. نتایج نشان داد که میزان انرژی خورشید در استان مازندران بسیار مناسب است.

میران انرژی خورشید در مازندران

میزان انرژی خورشید در مازندران به طور سالیانه در حدود ۱۲۵۰ کیلووات ساعت بر مربع است. این مقدار معادل میانگین سالیانه ۳٫۳ کیلووات ساعت در روز میزان انرژی خورشیدی در مازندران می باشد. روز آفتابي، مطابق تعريف، روزي است كه ميزان تابش خورشيد در آن روز، بيشتر از ۲ کیلووات-ساعت بر مربع در روز باشد. بر اساس برآوردها ماه های خرداد، تیر و مرداد تقریبا ۳۰ روز کامل روز آفتابی دارند. این نشان دهنده این است که مقدار انرژی خورشید در مازندران در این فصول بسیار مناسب است.

ردیف ماه تابش ماهانه(کیلووات-ساعت بر مترمربع)
۱ فروردين ۱۰۳,۱
۲ ارديبهشت ۹۲,۱
۳ خرداد ۱۶۵,۳
۴ تير ۱۵۹,۰
۵ مرداد ۱۵۳,۸
۶ شهريور ۱۲۰,۴
۷ مهر ۸۷,۲
۸ آبان ۶۶,۹
۹ آذر ۵۹,۰
۱۰ دی ۵۹,۳
۱۱ بهمن ۶۰,۱
۱۲ اسفند ۹۳,۲
۱۳ متوسط ۱۰۱,۶

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در نمودار زیر میزان انرژی خورشید در مازندران بر اساس مدل و مقادیر واقعی اندازه گیری شده در سال ۲۰۰۸ نشان داده شده است. این پتانسیل باعث شده که استفاده از انرژی خورشید در مازندران به عنوان یک منبع انرژی پاک توسط شرکت هوشمند سولار تک مازند و برخی از شرکت های همکار مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشید در مازندران در مناطق دور از شبکه برق و گاز می تواند مقرون به صرفه باشد و دیگر نباید نگران تامین برق و آب گرم مصرفی در این مناطق باشیم.

انرژی خورشیدی، ، برق خورشیدی خانگی، پنل خورشیدی مبلمان شهری، مبلمان مدرن، شهر هوشمند، فضاسازی ویلا، محوطه ویلا، فضای سبز

از سوی دیگر با توجه به بحران های اخیر کشور در زمینه محیط زیست بایستی با استفاده از انرژی خورشید در مازندران روند تبدیل این استان را به یک استان سبز و خوش آب و هوا و توریستی حفظ شود. شرکت هوشمند سولار تک مازند با جذب کارشناسان مجرب و تجربه کافی در زمینه استفاده از انرژی خورشید در مازندران آماده ارایه خدمات می باشد.

آبگرمگن خورشیدی صفحه تخت ، انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی چیست ؟

انرژی خورشیدی چیست ؟

انرژی خورشیدی عموما به دو صورت کلی مورد استفاده قرار می گیرد :

 1. استفاده از انرژی خورشیدی برای تبدیل به برق

 2. استفاده از انرژی خورشید برای استفاده از حرارت

تبدیل انرژی از نور خورشید به برق یا به طور مستقیم با استفاده از فتوولتائیک یا پنل خورشیدی یا به طور غیر مستقیم با استفاده از انرژی خورشیدی گرمایی و متمرکز کردن آن، و یا ترکیبی. سیستم های انرژی خورشیدی متمرکز از لنزها یا آینه ها و سیستم های ردیابی استفاده می کنند. در پنل خورشیدی از سلول های فوتوولتائیک با استفاده از اثر فتوولتائیک نور را به یک جریان الکتریکی تبدیل می کنند.

پنل خوزشیدی

تاریخچه استفاده از انرژی خورشیدی :

در ابتدا فتوولتائیکها به عنوان منبع الکتریسیته برای برنامه‌های کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار گرفتند، از ماشین حساب طراحی شده توسط یک سلول خورشیدی تنها به خانه های راه دور که توسط یک سیستم PV پشت بام خارج از شبکه طراحی شده بود.نیروگاههای خورشیدی متمرکز صنعتی برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ توسعه یافتند.

با کاهش هزینه انرژی خورشیدی، تعدادی از سیستم های خورشیدی متصل به شبکه انرژی خورشیدی به میلیون ها نفر و نیروگاه خورشیدی افزایش یافته و صدها مگاوات ساخته می شوند.انرژی خورشیدی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک تکنولوژی ارزان قیمت و ارزان قیمت برای استفاده انرژی تجدیدپذیر از خورشید است.

در سیستم آبگرم گن خورشیدی با استفاده از دریافت کننده حرارت خورشیدی(کلکتور خورشیدی)، انرژی خورشید به منظور گرم نمودن آب استفاده می شود. مدل های مختلفی از این آبگرمگن های خورشیدی با قیمت های مختلف و برای شرایط آب و هوایی مختلف وجود دارد. آب گرم کن های خورشیدی در سیستم های خانگی و تجاری بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

آب گرم کن خورشیدی

آب گرم کن خورشیدی

مولد برق قابل حمل و نقل با تکنولوژی پنل خورشیدی

مولد برق قابل حمل و نقل با تکنولوژی پنل خورشیدی

مولدهای خورشیدی قابل حمل از اصول و تجهیزات مشابه تامین برق خورشیدی می باشد. این مولدها به واسطه میزان انرژی قابل تامین با توجه به کاربرد این نوع محصولات از اندازه کوچک برخوردار بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی می باشد. به واسطه ی کوچک بودن از قیمت پایینی برخوردار بوده و باعث شده تا این دستگاه ها را بسیار کاربردی و اصطلاحا کار راه اندار نماید.

این مولدها اساسا به دو دسته کلی تامین برق جریان مستقیم(دی سی) و تامین برق شهر(ای سی) تقسیم می گردند.

نمونه های جریان دی سی قابلیت تامین روشنایی، شارژ موبایل، خروجی دی سی قندکی، رادیو و سیستم پخش موسیقی برخوردارند. در شکل زیر نمونه های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ واتی این محصول نشان داده شده است.

portable solar generator

مولد خورشیدی عشایری

نمونه های تامین برق قابل حمل با قابلیت تامین برق شهری از سطح پنل خورشیدی و باتری ذخیره ساز بیشتری برخوردار بوده و قابلیت تامین برق به منظور استفاده از لپ تاپ یا پنکه را علاوه بر موارد ذکر شده برای نمونه دی سی دارا می باشد.

 

portable solar package

این محصولات مناسب تأمین برق AC و DC برای:
• کارگاه پروژه‌های صنعتی و عمرانی
• اردوگاه‌ها
• کمپ‌های تفریحی
• چادرنشینان، عشایر و زنبورداران

• مناطق روستایی

• هنگام بروز حوادث طبیعی مانند طوفان، سیل و زلزله

به طور کلی برای مواردی که نیاز به یک ژنراتور قابل حمل برای تأمین برق ۲۲۰ ولت AC و ۱۲ ولت و ۵ ولت DC از انرژی خورشید بدون نگرانی تأمین سوخت یا ایجاد آلودگی و سروصدا می‌باشد.

نیمکت هوشمند خورشیدی

نیمکت هوشمند خورشیدی طرح منظره

مبلمان شهری

نیمکت هوشمند شهری

شهر هوشمند شهری است که در آن تکنولوژی های گوناگون جهت بهبود زندگی شهروندان با هم ترکیب و مورد استفاده قرار می گیرد. شهرداری رویان به عنوان یکی از شهرهای گردشگری در شمال کشور اقدام به نصب نیمکتهای هوشمند شهری نمود.کارکردهای المان  های شهری:

 • برندسازی
 • جادبه گردشگری
 • زیباسازی

اهداف مبلمان هوشمند شهری:

 • ارائه مطلوب و افزایش سطح دسترسی خدمات شهر هوشمند در لمان های هوشمند شهری
 • کمک به توسعه و گسترش خدمات الکترونیکی کاربردی و توسعه
 • ارائه نمایی از شهر هوشمند مطلوب به شهروندان جهت آشناسازی ، حساس سازی و جلب مشارکت شهروندان
 • ایجاد پویایی هوشمند جهت دسترسی عمومی به خدمات الکترونیک مبتنی بر فن آوری های جدید
 • پایداری محیط زیست و کاهش استفاده از انرژی به کمک نوآوری های فناوری و تشویق به کاهش مصرف و بازیافت

لینک خبر نصب نیمکت هوشمند شهری: http://royan.ir/NewsDetail.aspx?ID=1461

آمار نیروگاه های تجدیدپذیر ایران

سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) موقعیت مکانی نیروگاه های تجدید پذیر کشور با دسته بندی نوع نیروگاه، ظرفیت نیروگاه تجدیدپذیر و موثعیت مکانی آن در نقشه کشور نشان داده شده است.

نیروگاه های تجدیدپذیر ایران

نیروگاه های تجدیدپذیر ایران

انرژی خورشیدی، ، برق خورشیدی خانگی، پنل خورشیدی مبلمان شهری، مبلمان مدرن، شهر هوشمند، فضاسازی ویلا، محوطه ویلا، فضای سبز

نیمکت هوشمند خورشیدی طرح منظره