ُپنل خورشیدی ، آب گرم کن خورشیدی ، انرژی خورشیدی، ، برق خورشیدی خانگی، پنل خورشیدی مبلمان شهری، مبلمان مدرن، شهر هوشمند، فضاسازی ویلا، محوطه ویلا، فضای سبز

انرژی خورشید در مازندران

انرژی خورشید در مازندران

با توجه به وجود باورهاي غير علمي مبني بر اينكه مناطق شمالي كشور براي بهره گيري از انرژي خورشيدي در مازندران مناسب نيستند. مقادیر اندازه‌گیری از مقدار انرژی خورشید در مازندران توسط اداره کل هواشناسی استان مازندران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی انجام شده است. نتایج نشان داد که میزان انرژی خورشید در استان مازندران بسیار مناسب است.

میران انرژی خورشید در مازندران

میزان انرژی خورشید در مازندران به طور سالیانه در حدود ۱۲۵۰ کیلووات ساعت بر مربع است. این مقدار معادل میانگین سالیانه ۳٫۳ کیلووات ساعت در روز میزان انرژی خورشیدی در مازندران می باشد. روز آفتابي، مطابق تعريف، روزي است كه ميزان تابش خورشيد در آن روز، بيشتر از ۲ کیلووات-ساعت بر مربع در روز باشد. بر اساس برآوردها ماه های خرداد، تیر و مرداد تقریبا ۳۰ روز کامل روز آفتابی دارند. این نشان دهنده این است که مقدار انرژی خورشید در مازندران در این فصول بسیار مناسب است.

ردیف ماه تابش ماهانه(کیلووات-ساعت بر مترمربع)
۱ فروردين ۱۰۳,۱
۲ ارديبهشت ۹۲,۱
۳ خرداد ۱۶۵,۳
۴ تير ۱۵۹,۰
۵ مرداد ۱۵۳,۸
۶ شهريور ۱۲۰,۴
۷ مهر ۸۷,۲
۸ آبان ۶۶,۹
۹ آذر ۵۹,۰
۱۰ دی ۵۹,۳
۱۱ بهمن ۶۰,۱
۱۲ اسفند ۹۳,۲
۱۳ متوسط ۱۰۱,۶

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در نمودار زیر میزان انرژی خورشید در مازندران بر اساس مدل و مقادیر واقعی اندازه گیری شده در سال ۲۰۰۸ نشان داده شده است. این پتانسیل باعث شده که استفاده از انرژی خورشید در مازندران به عنوان یک منبع انرژی پاک توسط شرکت هوشمند سولار تک مازند و برخی از شرکت های همکار مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشید در مازندران در مناطق دور از شبکه برق و گاز می تواند مقرون به صرفه باشد و دیگر نباید نگران تامین برق و آب گرم مصرفی در این مناطق باشیم.

انرژی خورشیدی، ، برق خورشیدی خانگی، پنل خورشیدی مبلمان شهری، مبلمان مدرن، شهر هوشمند، فضاسازی ویلا، محوطه ویلا، فضای سبز

از سوی دیگر با توجه به بحران های اخیر کشور در زمینه محیط زیست بایستی با استفاده از انرژی خورشید در مازندران روند تبدیل این استان را به یک استان سبز و خوش آب و هوا و توریستی حفظ شود. شرکت هوشمند سولار تک مازند با جذب کارشناسان مجرب و تجربه کافی در زمینه استفاده از انرژی خورشید در مازندران آماده ارایه خدمات می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *