آبگرمگن خورشیدی صفحه تخت ، انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی چیست ؟

انرژی خورشیدی چیست ؟

انرژی خورشیدی عموما به دو صورت کلی مورد استفاده قرار می گیرد :

  1. استفاده از انرژی خورشیدی برای تبدیل به برق

  2. استفاده از انرژی خورشید برای استفاده از حرارت

تبدیل انرژی از نور خورشید به برق یا به طور مستقیم با استفاده از فتوولتائیک یا پنل خورشیدی یا به طور غیر مستقیم با استفاده از انرژی خورشیدی گرمایی و متمرکز کردن آن، و یا ترکیبی. سیستم های انرژی خورشیدی متمرکز از لنزها یا آینه ها و سیستم های ردیابی استفاده می کنند. در پنل خورشیدی از سلول های فوتوولتائیک با استفاده از اثر فتوولتائیک نور را به یک جریان الکتریکی تبدیل می کنند.

پنل خوزشیدی

تاریخچه استفاده از انرژی خورشیدی :

در ابتدا فتوولتائیکها به عنوان منبع الکتریسیته برای برنامه‌های کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار گرفتند، از ماشین حساب طراحی شده توسط یک سلول خورشیدی تنها به خانه های راه دور که توسط یک سیستم PV پشت بام خارج از شبکه طراحی شده بود.نیروگاههای خورشیدی متمرکز صنعتی برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ توسعه یافتند.

با کاهش هزینه انرژی خورشیدی، تعدادی از سیستم های خورشیدی متصل به شبکه انرژی خورشیدی به میلیون ها نفر و نیروگاه خورشیدی افزایش یافته و صدها مگاوات ساخته می شوند.انرژی خورشیدی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک تکنولوژی ارزان قیمت و ارزان قیمت برای استفاده انرژی تجدیدپذیر از خورشید است.

در سیستم آبگرم گن خورشیدی با استفاده از دریافت کننده حرارت خورشیدی(کلکتور خورشیدی)، انرژی خورشید به منظور گرم نمودن آب استفاده می شود. مدل های مختلفی از این آبگرمگن های خورشیدی با قیمت های مختلف و برای شرایط آب و هوایی مختلف وجود دارد. آب گرم کن های خورشیدی در سیستم های خانگی و تجاری بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

آب گرم کن خورشیدی

آب گرم کن خورشیدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *